Ahoj, po nějaké době zde máme plnohodnotný MOD a TANK Voopoo DRAG 3 TPP-X. Pro mě příjemná změna, po řadě PODů, které jsou prostě populární. Řekneme si něco ke konstrukci, rychlosti elektroniky, možnostech atomizerů a taky něco málo o samovolném vybíjení baterií ve stand-by režimu. Vezmu to hezky popořadě, ať má recenze nějakou hlavu i patu, teda… Minimálně se o to pokusím.
RECENZE VOOPOO DRAG 3 & TPP-X
Balení
Elegantní tmavá krabička s metalickými nápisy, hrdě vyobrazeným setem a se všemi potřebnými informacemi je velmi pěkně vyvedená. Obsah balení není vůbec marný. Naleznete zde samotný MOD, v mém případě v černé barvě, TPP-X Pod tank, dvě různé žhavicí hlavy, USB-C kabel a nějaké to psaní ke čtení.
TPP-X tank
Tenhle tank rozhodně neurazí. Má kapacitu 5,5 ml, boční plnění, zašupovací žhavící hlavy a sedá do speciální platformy, která se šroubuje do klasického 510 konektoru na těle modu. Takže když vás omrzí koukat na set tak jak je, přehodíte si tank na libovolný mod. Jen počítejte s tím, že tenhle tank má průměr 25 mm, což není úplně málo.
Co se týče kompatibility hlav napříč Voopoo tanky, tak vězte, že TPP-X v pohodě pobere cokoli z řad žhavicích hlav nesoucích označení TPP a PnP. Takže paleta možností je skutečně velká. Jedinou větší výtku, kterou k tanku mám, je ono boční plnění.
Ono je strašně fajn mít plnicí otvor posichrovanej otočným prstencem. Super je i silikonovej špunt co to celý zatěsňuje… Ale proč tomu špuntu nedali delší „ocásek“? Musím pak zátku vydloubávat malým šroubováčkem a to mi trochu pije krev.
|
|
Jo a ještě musím zmínit jeden skvělý fakt... I přes ty vedra, ten tank absolutně neprotéká. To hodně cením, protože 5.5 ml liquidu umí v kapse, potažmo na kalhotech dokáže v těch místech, nadělat docela paseku. Nikdo nechcete cestovat veřejnou dopravou s mastným flekem v rozkroku, že?
DRAG 3 mod
Aaaaaaa máme tu hlavní hvězdu recenze. Mod VOOPOO DRAG 3! Dragoun mi dorazil v černé barvě a mohu říct, že se mi po čertech líbí (subjektivní dojem).
|
Na horní straně, typicky hranatého boxu, kdy však hrany nejsou do ruky ostré, se nachází velkoryse hluboký 510 závit s pozlaceným plusovým pólem. Celá platforma lehce, tedy zhruba o čtvrt milimetru, vystupuje nad tělo modu a tím chrání lak před poškrábáním od utahování atomizeru. Malý detail, který však oceníte.
Čelní strana modu je osazena klasickou trojicí tlačítek (fire, plus,mínus), velkým a přehledným barevným displejem a samozřejmě nabíjecím portem standardu USB-C.
Boky a záda Draga 3 jsou pokryta kůží, zdá se mi, že syntetickou. Na ní jsou pak po stranách vyražené nápisy „DRAG“ a „VOOPOO“. No a protože je potřeba někudy dostat do boxmodu baterie, tak se na spodní straně modu nachází dvířka prostoru pro baterie. Dvířka drží pevně a nestalo by se mi, že by se otevřela během intenzivního testování, kterým si DRAG 3 prošel.
|
Lehce ostřejší - chlapácké, hrany v kombinaci s měkkou kůží, poctivě montované = nechrastící tlačítka jsou věci, které mě baví. Kolem a kolem je MOD a jeho používání nadmíru příjemné. Tohle mě vyložené baví a uchvacuje pokaždý když ho chytnu do ruky. TEN MOD!
Drag 3 je osazen v podstatě nejnovější verzí GENE chipu, takže se můžete těšit na rychlé náběhy žhavení, jednoduché nastavení ve dvou režiměch, nabíjení proudem 2A, velice slušný powermanagement, balanční nabíjení baterií a prakticky nulovou spotřebu ve stand-by režimu.
Co se týká balanceru, tak zde funguje skutečně na výbornou. Dal jsem mu trochu do těla a poslal do něj baterie s velmi odlišným stavem nabití:
|
Také jsem se zaměřil na spotřebu zařízení v zapnutém stavu. Dovolím si podotknout, že tady Drag hodně překvapil. Napětí baterií kleslo v řádech setin voltu po dvou týdnech. Tak to jako klobouček dolů. Takový výsledek jsem nečekal u jednoho z levnějších gripů. Čekal bych, že vytáhnu baterie s napětím kolem 3,7-3,9V, ale ne že budou mít obě shodně 4.1V.
|
Ještě chvíli u elektroniky MODu zůstanu. Hodně se mi líbí Dragův Smart Mode, který vám v podstatě nedovolí přestřelit nastavený výkon u spirálky. Abych dal jasný příklad, našrouboval jsem na mod Dvarwa se spirálkou o odporu 0,81 ohm a zkusil kolik drag pustí. Ve Smart režimu mě mod automaticky zastavil na 18 W, což je cca i hodnota, kterou jsem si ze zkušenosti určil jako maximální vhodnou pro tenhle build, nad 18-20W už by to nebylo ono.
Drag vás ale samozřejmě výkonem nelimituje tzv. natvrdo. Stačí se trojklikem na žhavicí tlačítko přepnout do RBA režimu a hned mám k dispozici plných 177 W, kterými můžu tu maličkou spirálku vesele roztavit, stejně jako kdysi Arnold roztavil model T-1000 v kultovním pokračování Terminátora. Co se mi dále líbí je, že Drag má i tak trochu skrytý třetí režim. Ten nese název „SUPER“ a aktivuje se automaticky po překročení 81 W.
|
A co se mi líbí ještě víc, i když to by mohlo být v elektronice nahráno už z výroby, je možnost si aktivovat TC režim. Ale kvůli němu už musíme my TC-chtiví vlézt na stránky Voopoo a konfiguraci si stáhnout. Co mi přijde při upgradu zařízení jako totální úlet a asi i největší mínus je fakt, že MUSÍTE použít kabel z balení a zarazit ho do modu určitým způsobem (šipkou na kabelu dolů). Mám tu asi 10 USB-C kabelů a přes žádný Drag 3 se softwarem Voopoo nekomunikuje.
|
Hodnocení
No a jak to celé funguje a jak jsem s Drag 3 TPP-X setem spokojenej? DRAG 3 je velmi fajnovej mod, který skvěle sedne do ruky. Povrchová úprava drží a myslím, že držet bude podstatně lépe než u předchozích Dragů. Elektronika funguje na výbornou a v podstatě jí není co vytknout. Třetí DRAG si u mě vybojoval svých krásných 86%. Je prostě dobrej a nacpanej funkčními věcmi, perfektně mi sedne do ruky a obecně mě prostě a jednoduše baví ho používat. A to i mimo testovací období.
Chuťové podání TPP-X tanku je lehce nad průměrem konkurence, ale takovému Crownu 5 na paty rozhodně nešlápne. Plnění tanku je trochu "pain in the ass", ale žít se s ním dá. Rozhodně plusem je velká kapacita, protože ty hlavy nemají úplně malou spotřebu. TPP-X tank je tak nějak průměr možná lehčí nadprůměr. Ale víc jak 65% to nebude.
Zdroj: https://provapery.cz